Підготовка кухонної витяжки до очищення
Щоб підготувати витяжку до очищення, її доведеться частково розібрати. Для цього потрібно спочатку відключити її від мережі, а потім зняти нижню панель, за якою знаходиться жировий фільтр. Цей фільтр є знімною металевою сіткою. У деяких моделях застосовується одноразовий жировий фільтр із композитних матеріалів, який підлягає заміні раз на 4-6 місяців. Металевий багаторазовий фільтр, тому його потрібно очищати раз на 2 тижні.
Щоб зрозуміти, як відмити від жиру витяжку, слід розрізняти 2 види цих пристроїв – витяжна та рециркуляційна. Перший вид підключається до вентиляції повітроводом, а другий – фільтрує повітря через вугільний фільтр і повертає його назад до приміщення. Тому в рециркуляційній витяжці потрібно міняти вугільний фільтр кожні 3 місяці, а у витяжній – прочищати димарі.
Способи відмити витяжку від жиру
Вибір способу як відмити витяжку від жиру в домашніх умовах залежить від ступеня її засмічення, але для початку потрібно визначитися, що потрібно мити.
При плановому регулярному очищенні витяжки промивається:
· нижня панель;
· жировий фільтр;
· внутрішня поверхня;
· зовнішня поверхня;
· панель керування.
При капітальному чищенні додається очищення повітроводів (для витяжної), очищення двигуна та вентилятора, мастило підшипників. Капітальна чистка проводиться всього 1-2 рази за весь час експлуатації витяжки і зазвичай виконується фахівцями.
Турбуватися варто про своєчасність очищення. Якщо не запускати, то жировий фільтр достатньо помити господарським милом за допомогою щітки або посудомийної машини. Якщо очищення пристрою давно не проводилося, то спосіб як відмити витяжку від старого жиру і кіптяви буде набагато складнішим і радикальнішим.
Очищення витяжки за допомогою харчової соди
Цей спосіб підходить тих, хто думає, як відмити від жиру грати витяжки з нержавіючої сталі при середній забрудненості:
- налийте у великий таз 10 л води та поставте на плиту;
- поки вода гріється, розчиніть у ній півсклянки харчової соди;
- коли закипить, опустіть у воду грати жирового фільтра на і прокип’ятіть 30 хвилин;
- промийте решітки жорсткою неметалевою щіткою, можна з милом.
Якщо спосіб як відмити грати витяжки від жиру не дав бажаних результатів, то все потрібно повторити, додатково додавши в розчин соди господарського мила.
Як відмити фільтр витяжки оцтом?
Оцет непогано розщеплює застарілий жир. Перед тим, як відмити витяжку від жиру оцтом, відкрийте вікно і закрийте двері, оскільки він має різкий запах.
Для очищення:
- протріть решітку губкою, змоченою в 9% оцті;
- оберніть тканиною, змоченою в оцті, і покладіть в поліетиленовий пакет на 15 хвилин;
- очистіть розм’якшений жир щіткою і промийте у воді.
При недостатньому очищенні операцію можна повторити з оцтовою кислотою 70%, розведеної навпіл з водою.
Очищення лимоном чи лимонною кислотою
Метод схожий на попередній, тому що тут працює та сама схема розщеплення жиру кислотою. Крім того, це відмінний спосіб як відмити витяжку на кухні від жиру без різких запахів.
Для цього:
- очистіть від шкірки пару лимонів;
- очистіть від шкірки пару лимонів; 20 хвилин;
- почистіть її щіткою і промийте водою.
Якщо результат незадовільний, так як відмити грати від витяжки від жиру не вийшло, то можна замочити фільтр в розчині лимонної кислоти (3 ст. л. не 1 л води) на кілька годин.
Очищаємо грати витяжки за допомогою господарського мила
Саме цей спосіб найлояльніший і рекомендується виробниками. У мильний розчин для вірності можна додати соду, так як відмити фільтр витяжки від жиру милом вдається тільки при незначних забрудненнях.
- У 10 л гарячої води розчиніть 100 г натертого господарського мила та 5 столових ложок соди.
- Опустіть сітки в мильний розчин і кип’ятіть 15-30 хвилин в залежності від ступеня забруднення.
- Зітріть залишки жиру щіткою та промийте водою.
Очищення парогенератором
Цей спосіб підходить не всім, так як відмити сітку витяжки від жиру можна тільки за наявності парогенератора. Проте апарат є в арсеналі будь-якої клінінгової компанії і, якщо замовити таку послугу, взагалі не доведеться турбуватися.
На відміну від кип’ятіння при 100 °C, парогенератор подає пар температурою 150 °C, чим забезпечує швидке та ефективне очищення, а також повну дезінфекцію. Після обробки залишки жиру відійдуть дуже швидко, а сітку залишиться тільки помити з милом.
Відмиваємо витяжку хімічними препаратами
Спосіб як відмити кухонну витяжку від жиру хімічними засобами найагресивніший, тому вдаватися до нього рекомендується лише у виняткових випадках. Наприклад, якщо жир намертво в’ївся у комірки, оскільки жировий фільтр не очищався довгий час.
Перед тим, як відмити сітку витяжки від жиру хімічними засобами, слід пам’ятати, що працювати з агресивними препаратами потрібно в гумових рукавичках та респіраторі. Найефективнішими вважаються засоби для прочищення труб на основі їдкого лугу, наприклад, «Кріт», «Стерил» та ін.
Очищення від жиру здійснюється таким чином:
- помістіть решітку фільтра в лист і залийте засобом, щоб воно повністю покрило ґрати;
- при використанні порошкових засобів, решітку потрібно спочатку засипати, а потім залити гарячою водою;
- залиште на 15 хвилин, при цьому лист можна накрити поліетиленовою плівкою, щоб мінімізувати випаровування при реакції;
- ретельно промийте фільтр водою.
Як правильно помити зовнішній корпус витяжки?
Як би не хотілося швидко відмити витяжку від жиру із зовнішнього боку, застосовувати жорсткі щітки та абразивні засоби не можна, адже емаль або нержавіючу сталь легко зіпсувати.
Краще всього використовувати м’яку губку та миючий засіб для посуду. Для цього:
- змочіть губку в теплій воді;
- нанесіть на неї трохи гелю для миття посуду і спіньте;
- протріть корпус витяжки цією губкою; змийте піну вологою тканинною серветкою;
- витріть насухо.
Окремо потрібно очищати панель керування (кнопки). Тут важливо не допустити попадання води на контакти і нічого не зламати при інтенсивному протиранні. Відмінним рішенням стане використання спирту. Просто змочіть у спирті або горілці ватяний диск і обережно протріть кнопки без зайвої старанності.
Рекомендації по догляду за кухонною витяжкою
Немає точних термінів періодичності заміни та промивання фільтрів, адже все залежить від інтенсивності використання. При цьому відмити фільтр витяжки від жиру, як правило, легше ще на початковій стадії. Якщо із зовнішнім очищенням все просто – мити у міру забруднення, то із промиванням фільтрів потрібно самостійно встановити терміни.
Першими ознаками, що фільтр засмітився, стають надмірний звук, легкі вібрації, не вся пара всмоктується витяжкою. Щоб ефективніше доглядати витяжку, рекомендується час від часу відкривати нижню панель і проводити візуальний контроль ступеня забруднення.