Як чистити ванну?
Насамперед потрібно врахувати яка у вас ванна. Застосовувати щітку для прибирання ванної можна тільки якщо металева ванна. Покриття емаллю досить міцне та при сильних забрудненнях може очищатися абразивами (порошок або сода). Для акрилової ванни потрібні лояльніші засоби без вмісту абразиву, а терти краще м’якою губкою.
Сьогодні у продажу чимало засобів для очищення акрилових ванн, за допомогою яких можна швидко досягти первозданного блиску акрилової поверхні. Наприклад, «Попелюшка», «Тип-Профі», «Санеліт», «Акрілан», «Містер Чістер» та ін.
Якщо ж перевага надається народним способам, то, як показала практика, найбільш ефективні лайфхаки для збирання ванни наступні:
- помийте ванну миючим засобом для посуду або гелем для душу за допомогою м’якої губки;
- повернути перлинний блиск акрилу допоможе столовий оцет. Для цього наповніть ванну теплою водою та розмішайте в ній пляшку столового оцту. Залиште на декілька годин (не більше 12 годин). Потім злийте, промийте водою і витріть насухо;
- видалити жовті плями можна за допомогою оцту та перекису водню (3:1). Склад розпорошується на акрилову поверхню і змивається через 15 хвилин.
Ці ж методи добре працюють і на емальованій поверхні сталевих і чавунних ванн.
Очистимо від іржі
Іржа на емальованій або акриловій поверхні з’являється через неякісну водопровідну воду. Звичайне прибирання ванни часто не допомагає, але не варто впадати у відчай, є прості способи видалення іржавого нальоту за допомогою підручних засобів.
Для емальованої поверхні найшвидшим способом стане господарське мило та сода. Можна попередньо приготувати склад:
- натерти на тертці трохи господарського мила;
- перемішати з невеликою кількістю теплої води до гелеподібної консистенції;
- додати кальцинованої соди і знову перемішати.
Цей склад наноситься на плями іржі на 10-15 хвилин. Потім потрібно потерти щіткою та змити водою.
- для економії часу можна піти ще більш простим шляхом:
- рясно намилити пляму за допомогою губки;
- посипати зверху содою;
- ретельно потерти грубою стороною губки.
Для акрилової ванни соду застосовувати небажано, оскільки вона є абразивом і може залишити подряпини, через які знову накопичуватиметься іржа.
Для очищення іржі з акрилу краще використовувати оцет, який відмінно роз’їдає іржу і не ушкоджує акрилову поверхню. Час впливу оцту залежить від товщини іржавого нальоту, як правило, від 15 хвилин до години. Якщо оцет не впорався, спробуйте відтерти пляму ватним диском, змоченим у перекисі водню чи нашатирному спирті.
Для тих, хто не проти застосування побутової хімії, можемо порадити найкращі засоби для прибирання ванної кімнати, які легко впораються з видаленням іржі. Це “SARMA антиіржа”, “концентрат INDUSTRY-1” або засіб проти іржі “МілаМ САНТРІ”. Застосовувати ці препарати потрібно в гумових рукавичках і відповідно до інструкції на упаковці.
Видалимо вапняний наліт
Вапняний наліт утворюється не тільки на поверхні ванни, але і часто вражає нікельовані поверхні кранів, змішувачів, душу. Хоча для видалення вапняних відкладень підходять будь-які кислотовмісні засоби для прибирання ванної кімнати, ними легко зіпсувати поверхню. Особливу небезпеку побутова хімія є для нікельованих поверхонь, які після її застосування можуть безповоротно втратити блиск.
Простий і безпечний спосіб видалити вапняний наліт – лимон або лимонна кислота. Потрібно просто натерти часточкою лимона вапняну пляму і через 10-15 хвилин змити водою. Для сильних забруднень можна застосувати кашку з лимонної кислоти та води, яку також наносять на пляму на 10 хвилин.
Побутові засоби для прибирання ванної кімнати краще залишити тільки для видалення нальоту з емальованих, глазурованих та акрилових поверхонь.
Прочистимо засмічення
Засмічення каналізації досить часте явище. При цьому механічне прочищення вантузом без подальшого хімічного буде малорезультативним. Каналізація швидко засмічується знову, тому що на внутрішніх стінках коліна наростають біологічні відкладення. Для очищення стоків у ванні та умивальнику ефективно застосувати спецзасоби, наприклад, «Кріт». Використовувати такі препарати потрібно з обережністю, дотримуючись інструкції.
Одна з порад щодо прибирання ванної кімнати – проводити усунення засмічення або профілактичне чищення каналізації перед початком збирання. У цьому випадку вода з ванни та умивальника швидко йтиме і, при подальшому прибиранні не виникне проблем.
Чим чистити плитку та міжплиткові шви?
Роблячи прибирання у ванній, окремим питанням стає чищення плитки та міжплиткових швів. Кахельна та керамічна плитка стійка практично до всіх миючих засобів для збирання ванної кімнати, включаючи соляну кислоту або їдкий луг. При цьому такі препарати можуть нашкодити здоров’ю, тому безпечнішим рішенням стане помити плитку господарським милом або засобом для миття посуду.
З часом міжплиткові шви жовтіють і псують естетику всього облицювання. Найбільш ефективним способом очищення швів стане парогенератор, але така техніка не в кожному будинку. Очистити шви вручну можна за допомогою зубної щітки. Якщо мильний розчин не дає бажаних результатів, то нерозбавлена білизна легко позбавить шви від жовтизни.
Як позбутися грибка і плісняви у ванній?
Грибок може з’явитися будь-де, якщо в цьому місці переважає вогкість, у швах плиткового облицювання, в місцях приєднання сантехніки, під ванною. Позбутися цвілі допоможе все та ж нерозбавлена білизна. Якщо зростання грибка відновлюється, то проводячи генеральне прибирання у ванній варто застосувати спеціальні протигрибкові засоби пролонгованої дії.
Також попередити зростання грибків допоможуть деякі технічні рішення, наприклад, установка теплої підлоги або більш потужного сушки для рушників. Також необхідно стежити за чистотою вентиляційного каналу, щоб волога швидко йшла через вентиляцію.
Поради щодо догляду за аксесуарами у ванній кімнаті
Приділяти увагу аксесуарам потрібно не тільки роблячи генеральне прибирання у ванній кімнаті, але й у міру їх використання. Наприклад, ґрати стоку раковини швидко очистити від невеликих забруднень легко старою щіточкою від туші. Щоб йоржик для унітазу завжди залишався чистим, додайте в підставку трохи деззасобу. Шторку для ванної можна замочити у теплій воді з невеликою кількістю оцту, а потім випрати в машині на делікатному режимі.