Брудозахисні покриття дозволяють підтримувати чистоту в приміщеннях, а також істотно знижують витрати на клінінгові послуги. Це універсальна захист від піску, бруду, снігу, хімічних реагентів, що особливо актуально взимку та в міжсезоння, адже 90% забруднень потрапляє в приміщення саме з вулиці.
Різні види решіток, гумових матів, модульних і килимових брудозахисних покриттів дозволяють не тільки підтримувати чистоту і санітарію всередині будівлі, а й продовжують термін служби покриття для підлоги на 20% і більше. Бруд містить безліч абразивних частинок, через які на підлозі швидко з’являються механічні пошкодження і сліди зносу.
Брудозахисні системи також мінімізують ризик травмування відвідувачів в офісних та адміністративних будівлях, державних і комерційних установах, торгових центрах та інших громадських закладах з високою прохідністю – сотні і тисячі людей. До того ж все частіше вони використовуються і в приватному секторі, стаючи надійним захистом і підтримуючи чисту, сприятливу атмосферу в будинку.
Види брудозахисних покриттів
Сучасні брудозахисні покриття – це комплексний підхід до забезпечення чистоти всередині будь-якої будівлі. Вони очищають бруд з підошви взуття і надійно утримують суху пил, вологу та інші забруднення, перешкоджаючи їх подальшому проникненню в приміщення. Брудозахисні системи повинні бути добре продумані і включати 3-зонний захист, так як застосування лише одного виду покриття не дає ефективного результату.
Перша зона
Облаштовувати перед входом, зазвичай на ганку і бажано під козирком. Для цього використовуються покриття, що складається з великих осередків, модульні, гумові, сталеві або алюмінієві брудозахисні. Вони мають високий коефіцієнт протиковзання, відрізняються міцністю і зносостійкістю.
Їх завдання затримати великі фракції бруду і снігу, які обсипаються в грязесборник (спеціальні піддони, поглиблені в основу). Вони здатні позбавити від 50% принесеної відвідувачами бруду, тобто затримують близько 15 кг забруднень на 1 м². По ширині такі покриття повинні бути не менше дверного отвору, а по довжині мінімум 2-3 метра, щоб людина могла зробити по ним кілька кроків.
Друга зона
Передбачає розташування брудозахисних систем між дверима вхідної групи. Тут застосовуються антиковзні брудозахисних щетинистий покриття, дрібнопористий вироби з гуми або ПВХ, а також алюмінію з гумовими вставками. Їх завдання утримати до 25% бруду середньої і дрібної фракції, а також увібрати вологу. Бажано, щоб таке покриття покривало весь простір тамбура, щоб його не можна було обійти.
Третя зона
Призначена для фінальної очищення взуття від піску і вологи і здійснюється вже всередині будівлі в фойє, холлах, коридорах, на сходах (в цьому випадку покриття надійно закріплюються). Для цього застосовуються різні рулонні брудозахисні покриття, які при збиранні зручно скочуються.
Найбільш ефективними тут стають ворсові килими з поліаміду або поліпропілену на гумовій підкладці з 2-5 типами ниток, одні з яких вбирають вологу, інші – зчищають забруднення, треті – підсилюють зносостійкість. Такі килими системи здатні увібрати до 5 л води і до 3-4 кг дрібної бруду на 1 м².
Як вибрати покриття з брудозахисною функцією
Для ефективного використання загальна довжина 3-х зон грязезадержівающіх покриттів повинна становити не менше 5 метрів, щоб відвідувачі зробили в кожній зоні по кілька кроків.
При виборі підлогового грязезащитного покриття необхідно враховувати:
- призначення і площа будівель;
- інтенсивність відвідуваності – низький, середній або високий рівень прохідності потоку людей;
- особливості розташування і кліматичні умови.
Для громадських закладів необхідна 3-рівнева система захисту від бруду. При виборі систем для 1 рівня важлива міцність, а в разі покриттів з великими вічками бажано, щоб в них не зміг застрягти каблук жіночого взуття. Для 2 і 3 рівня важливо звернути увагу на поглинаючу здатність виробів.
Поліпропіленові килими на вулиці можна використовувати тільки в теплий період, так як на морозі вони дубеют і стають травмонебезпечними.
Модульні системи відрізняються від цільних конструкцій ремонтопридатністю. Вони монтуються за принципом пазла і при необхідності поламаний модуль можна замінити на новий.
Області застосування і переваги брудозахисних покриттів
Брудозахисні системи відмінно зарекомендували себе в громадських будівлях, а тепер все частіше використовуються в житлових будинках. Залишити будинок або квартиру без вуличного килима від бруду, означає приректи себе на постійне миття підлоги.
До того ж це не тільки захист від бруду, а й спосіб продовжити термін служби підлогового покриття. Більш того, разом з брудом в житлові приміщення потрапляють небезпечні мікроорганізми, негативно впливають на мікроклімат в будинку. На ганку приватного будинку рекомендується розташувати модульну порожнисту конструкцію або грати з алюмінієвими профілями і щітками. При підході до будинку на тротуарі можна застосувати вуличні решіток.
Перед входом в квартиру або відразу в передпокої стоїть укласти ворсовий килимок. Тим більше, сьогодні виробники пропонують варіанти різних форматів і кольорів, тому нескладно вибрати виріб, який гармонійно впишеться в інтер’єрний стиль.
Догляд за брудозахисним покриттям
У міру забруднення брудозахисні покриття втрачають свої якісні характеристики, тому потребують в регулярному очищенні. Алюмінієві і пластикові решітки, а також гумові покриття промиваються струменем води з шланга, при необхідності із застосуванням миючих засобів. Щетинисті покриття прибираються за допомогою професійного пилососа великої потужності, а після промиваються водою. Ворсові – очищаються килимовими екстрактор, а їх вологе прибирання повинна проводитися щомісяця.
Для прання невеликого домашнього килимка можна використовувати шампунь для килимових покриттів рідкої консистенції і ручну щітку для чищення килимів. Спочатку килим очищається від пилу, піна рівномірно наноситься на поверхню круговими рухами за допомогою щітки. Через 2-3 години килим знову потрібно пропилососити і можна ходити.
FAQ
Які брудозахисні покриття найкраще підійдуть для заміського будинку?
Перед ганком краще встановити решітку з брудозбірником, а в будинку ворсовий килимок.
В яких випадках в квартирі потрібні брудозахисні покриття?
Для збереження чистоти і безпеки брудозахисні в квартирі потрібні завжди.
Як продовжити термін експлуатації ворсового грязезащитного килимка?
Чи не нехтувати доглядом за ним і в міру забруднення чистити.
Як вибрати брудозахисні покриття?
Для великих будівель, в який постійно йде потік людей, потрібна трирівнева брудозахисні система. У квартирах досить одного придверні грязе- і вологопоглинаючого килимка.