Коли для прибирання застосовуються звичайні миючі засоби, не завжди вдається досягти бажаних результатів. Часто буває складно очистити важкодоступні поверхні і забруднення, що зібралися в вузьких щілинах. Крім того, у людей схильних до алергії, побутова хімія може викликати сильні алергічні реакції. У цьому випадку кращим рішенням стане чистка гарячою парою за допомогою спеціального приладу. Як же працює і для чого потрібен пароочисник?
Що таке ручні пароочисники
Це прилади, що складаються з парогенератора, гнучкого або жорсткого паропроводу і набору спеціалізованих насадок для чищення різних поверхонь:
- підлог;
- килимів;
- диванів і інших м’яких меблів;
- кахлю;
- скло;
- одягу;
- штор та текстилю.
При натисканні клавіш, парогенератор створює струмінь гарячої пари, що виходить через насадку. Професійні моделі можуть працювати в 2-х режимах: мокрий пар, температурою 110 ° C, і сухий – 130-150 ° C. За рахунок функції регулювання, вибирається режим, в залежності від стійкості матеріалу що треба очистити до температури.
Тиск струменя пара – 3-3,2 бар, дозволяє видувати бруд і пил з таких важкодоступних місць, як радіатори опалення, щілини і вузькі отвори. Гарячий пар також ефективно дезінфікує – при впливі протягом 30 секунд гинуть всі шкідливі мікроорганізми.
Функціональні можливості пароочисника
Видалення пилу
Струмінь пара здатна видувати пил і забруднення з найбільш важкодоступних місць. При цьому пар зволожує пилові частинки, роблячи їх важче і не даючи підніматися в повітря.
Очищення жирових плям
Гарячий пар видаляє старі жирні плями, які часто з’являються на кухні, без застосування миючих засобів. За рахунок розігріву засохший жир розплавляється і, набуваючи плинність, емульгує з конденсатом. У такому стані він легко видаляється серветкою. Є й інші Лайфхак з прибирання кухні, які дозволяють легко позбутися від забруднень.
Шви між плиткою
Для очищення швів використовується спеціальна насадка зі щіткою. При цьому вплив пару в поєднанні з механічною чисткою гарантує високий результат.
Мийка вікон
Очищення скла виконується за допомогою спеціальної насадки, що включає гумовий шпатель. Забруднення видаляються зі скляної поверхні одним рухом такого пристрою. Навіть при сильних забрудненнях скла не вимагають додаткового очищення. При цьому на них не залишається розлучень і плям.
Чищення м’яких меблів
З парогенератором легко зробити хімчистку меблів на дому. При впливі пара знищуються пилові кліщі, бактерії, віруси, розпадаються речовини, що мають неприємний запах. Забруднення відшаровуються від тканини, а потім легко всмоктуються пилососом.
У чому відмінності професійного і побутового пароочисника?
Професійні пароочищувачі коштують дорого, тому використовуються в основному клінінговими компаніями. Прикладом такого пристрою став пароочисник Karcher від німецького виробника. Прилад ефективно очищає стійкі жирові забруднення, характеризується надійністю, безпекою і тривалим ресурсом.
Дешеві побутові моделі також можуть бути багатофункціональними, але вони не розраховані на інтенсивну експлуатацію. До того ж у побутових пароочищувачів заявлена температура і тиск пари часто не відповідають дійсності, що призводить до їх малу ефективність.
Серед побутових пристроїв популярністю користується пароочищувач відомого китайського бренду Xiaomi. Прилад працює в одному режимі, видаючи розігрітий до 150 ° C пар під тиском 3,2 бар. Такий режим ефективний для кахлю, плитки для підлоги, але може зіпсувати деякі види текстилю або призвести до пошкодження скла при тривалій затримці на одному місці.
Робота з будь-яким пароочищувачем вимагає певної підготовки і розуміння який матеріал можна чистити парою, а який ні. Щоб не зіпсувати поверхні і меблі, варто відразу замовити послуги з генерального прибирання квартири за допомогою пароочисника в компанії МаСlean. Ми пропонуємо і інші види професійної клінінгу в Києві – від звичайної мийки вікон до хімчистки килимів і м’яких меблів.